biuro Warszawa: 
tel/fax +48 22 831 80 54  mobile +48 501 652 766

biuro Mrozy: 
tel/fax +48 25 75 74 016  mobile +48 502 270 156

Schüco Thermoslide

ZAUFAJ FIRMIE SCHÜCO I JEJ PARTNEROM

Okna z tworzywa sztucznego kupujesz prawdopodobnie tylko raz w życiu – pod warunkiem, że wybierzesz właściwe, a więc okna, których jakość jest gwarantowana przez system. Takimi właśnie są okna SCHÜCO.

Okna Schüco to ponadczasowe wzornictwo, komfortowa technologia i doskonała izolacyjność cieplna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii prefabrykacji i wysokiej jakości materiałów zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Forma, styl, kolor i wyposażenie – to jakie będą nowe okna – zależy tylko od Państwa preferencji i wymagań w zakresie wzornictwa, bezpieczeństwa i komfortu. Okna wykonane w systemie Schüco można swobodnie łączyć z drzwiami wejściowymi, drzwiami przesuwnymi i ogrodami zimowymi Schüco zachowując idealną spójność systemową i architektoniczną. Dzięki unikalnej koncepcji systemowej, Schüco oferuje kompleksowe rozwiązania dla całego domu. Partnerzy Schüco z przyjemnością przedstawią Państwu zalety poszczególnych serii oraz pomogą przy wyborze rozwiązania najlepiej odpowiadającego Państwa potrzebom.


Schüco Thermoslide
Energooszczędne systemy drzwi podnoszono-przesuwnych z PVC

Więcej światła i przestrzeni

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide i Schüco EasySlide wypełniają naturalnym światłem wnętrza i zapewniają piękny widok, nadając indywidualny akcent architekturze budynku. Umożliwiają najlepsze wykorzystanie przestrzeni użytkowej, oferując przestronne wnętrza o wyższym standardzie. Optyczne powiększenie przestrzeni do pracy i wypoczynku wymaga zaledwie kilku prostych ruchów. Drzwi podnoszono-przesuwne o wysokiej izolacyjności cieplnej to klucz do nowych, otwartych przestrzeni: ogród zimowy płynnie przechodzi w prawdziwy ogród, a balkon lub taras stanowią przedłużenie przestrzeni mieszkalnej. Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco pozwalają urzeczywistnić niemal wszystkie wyobrażenia na temat przestrzeni mieszkalnej, niezakłóconej przez tradycyjnie otwierane drzwi lub skrzydła okienne, zajmujące cenną powierzchnię użytkową. Wystarczy przesunąć przeszkloną płaszczyznę w bok, a granica między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną zanika.

Wyższa wartość nieruchomości

Z uwagi na wysokie koszty energii inwestycja w nowoczesne energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne Schüco z PVC-U da podwójną korzyść, zarówno pod względem fi nansowym oznaczającym niższe rachunki za energię jak i społecznym oznaczającym aktywne działania na rzecz ochrony klimatu.

Indywidualny styl i bezpieczeństwo

Powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne profi li drzwi przesuwnych Schüco mogą mieć różny kolor. Oferta obejmuje szeroką paletę kolorów i oklein imitujących różne gatunki drewna o różnej fakturze. Nowością są wyjątkowo atrakcyjne powłoki Schüco AutomotoFinish o wyglądzie i trwałości najlepszych lakierów metalizowanych. Nowoczesny wygląd drzwi przesuwnych można również podkreślić stosując trwałe, zewnętrzne okładziny aluminiowe Schüco TopAlu. W przypadku tego rozwiązania wybór zewnętrznej kolorystyki drzwi jest niemal nieograniczony. Powierzchnie okładzin mogą być anodowane na wiele kolorów lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL.

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide i Schüco EasySlide można wykonać także w wersji zamykanej na klucz, otwierać i przesuwać od strony pomieszczenia lub z obu stron przy pomocy estetycznych dźwigni. W systemach Schüco również bezpieczeństwo nie jest dziełem przypadku. W zależności od indywidualnych preferencji drzwi mogą być wykonane w wersji antywłamaniowej do klasy RC 2 włącznie.

Odpowiedni dobór kolorystyki profi li i dźwigni pozwala zharmonizować wygląd drzwi przesuwnych z estetyką wnętrza i elewacji lub nadać im zupełnie inny, oryginalny wygląd.

Oszczędność energii i komfort

Dzięki zastosowaniu nowej generacji wielokomorowych profi li z PVC-U klasy A, termoizolowanej ramy i skrzydeł o głębokości 82 mm oraz dwukomorowych szyb, drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide zapewniają rekordowo niski współczynnik przenikalności cieplnej, odpowiadający standardowi domów pasywnych, Uw ≤ 0,8 W/(m2K)! Tak niska wartość współczynnika Uw oznacza wysoki komfort pomieszczeń mieszkalnych, przyjemny stały klimat wnętrza, rekordowo małe zużycie cennej energii oraz niskie koszty eksploatacji. Zasady te obowiązują zarówno w okresie zimowym, jak i latem, kiedy ciepło pozostaje na zewnątrz, a ewentualny system klimatyzacji zużywa znacznie mniej energii. Tylko system Schüco Thermoslide osiąga tak wysoki standard termoizolacyjności.

Rozwiązanie bez kompromisów Wysoki komfort pomieszczeń mieszkalnych i ogromny potencjał oszczędności energii to idealny duet. Ergonomiczny, wielokomorowy płaski próg aluminiowy zintegrowany z trzema przekładkami termicznymi i spienionymi izolatorami praktycznie eliminuje ryzyko wystąpienia „zimnego obszaru” w strefi e przypodłogowej. Innowacyjne rozwiązanie z trzema płaszczyznami uszczelnienia zapewnia ochronę przed wiatrem i deszczem na najwyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu systemu profi li i okuć nowej generacji, drzwi Schüco ThermoSlide zapewniają nie tylko niezawodną ochronę przed niekorzystną aurą, ale także mogą być wykonane jako antywłamaniowe w klasie RC2. Nawet przy dużych rozmiarach skrzydeł i ich dużej masie do 400 kg, drzwi charakteryzują się łatwością obsługi i doskonałą funkcjonalnością. Dodatkową zaletę stanowi swoboda aranżacji i wyboru szczegółów wykonania.

Oszczędność energii i wygoda

Dzięki zastosowaniu wielokomorowych profi li z PVC-U klasy A, termoizolowanej ramy i skrzydeł o głębokości 70 mm oraz ciepłych szyb, drzwi przesuwne Schüco EasySlide zapewniają współczynnik przenikalności cieplnej, odpowiadający standardowi budownictwa energooszczędnego, Uw ≤ 1,3 W/(m2K). Niska wartość współczynnika Uw to nie tylko oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie i klimatyzację, ale także wyższy komfort pomieszczeń mieszkalnych i przyjemny klimat pomieszczeń bez względu na porę roku.

Wbudowane bezpieczeństwo

Ergonomiczny, wielokomorowy płaski próg aluminiowy zintegrowany z przekładką termiczną i spienionym izolatorem zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia „zimnego obszaru” w strefi e przypodłogowej. Przemyślna konstrukcja z trzema płaszczyznami uszczelnienia zapewnia skuteczną ochronę przed hałasem, wiatrem i deszczem na wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego systemu okuć i profi li, drzwi Schüco EasySlide mogą być wykonane także jako antywłamaniowe w klasie RC 2, zapewniając mieszkańcom dobre samopoczucie i spokojny sen. W wypadku skrzydeł o dużych rozmiarach i dużej masie sięgającej nawet 300 kg, system drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco EasySlide charakteryzuje się łatwością obsługi i doskonałą funkcjonalnością. Dodatkową zaletę stanowi duża swoboda aranżacji i wyboru szczegółów wykonania drzwi.

Elastyczne i różnorodne

Systemy drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide i Schüco EasySlide łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb, zapewniając szeroki wybór wariantów otwierania i wykonania. Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco to ponadczasowe wzornictwo, komfortowa technologia i doskonała izolacyjność cieplna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Forma, styl, kolor i wyposażenie – to jak będzie wyglądał dom i jego wnętrze – zależy tylko od preferencji i wymagań mieszkańców w zakresie wzornictwa, bezpieczeństwa i komfortu. Z uwagi na kompatybilność systemową i estetyczną, drzwi przesuwne Schüco można swobodnie łączyć z energooszczędnymi i pasywnymi oknami Schüco z PVC-U.


NIEPOWTARZALNE BARWY

Niewątpliwym atutem systemu Corona jest możliwość indywidualnej aranżacji wyglądu okna. Profile można dokładnie dobrać pod względem formy i kolorystyki zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej, w zależności od wyglądu fasady i wystroju wnętrza. Szeroka paleta barw pozwala stosować rozwiązania o indywidualnym charakterze niezależnie od typu budynku i jego wieku. Jest to możliwe również w modnych kolorach z odcieniami zieleni, błękitu lub szarości. Klient, któremu zależy na naturalnym pięknie, bez trudu wybierze właściwy dla siebie wariant kształtu i wykończenia powierzchni. Gdyby i tego jednak było mało, można zastosować nakładki aluminiowe. Okno takie od zewnątrz przypomina wówczas estetyczne okno aluminiowe, a od wewnątrz oczarowuje bielą ciepłych ram z tworzywa sztucznego. Użycie dwóch materiałów, w tym lakierowanych lub anodowanych nakładek aluminiowych podwyższa atrakcyjność wyglądu okna, rozszerza ofertę kolorystyczną i zwiększa odporność okna na czynniki zewnętrzne.


SYSTEM OKUĆ

1+1=3
Połączenie siły dwóch liderów to również twój zysk

Firmie SCHÜCO udało się w sposób inteligentny połączyć zalety dwóch różnych systemów okuć okiennych: okucia stalowego i ryglowo-sztangowego. Wybrane, solidne i sprawdzone w milionach okien elementy okuć stalowych, znalazły zastosowanie w systemie SCHÜCO Vario Tec. W wyniku partnerskiej współpracy firm SCHÜCO i Winkhaus powstał system okuć działający na zasadzie łańcucha elementów, który łączy zalety obydwu systemów, zapewniając jednocześnie imponujące korzyści:

  • Najwyższą niezawodność
  • Mniejszą liczbę elementów
  • Racjonalny proces produkcji 
  • Estetyczną formę

SCHÜCO Vario Tec jest systemem okuć najwyższej jakości. Stanowi go jedyna w swoim rodzaju kombinacja elementów ze stali i tworzywa sztucznego. Jest to system wielokrotnie sprawdzony i w najdrobniejszym detalu przetestowany w praktyce. Okucia SCHÜCO Vario Tec tworzą wraz z oknami SCHÜCO CORONA jeden spójny system, perfekcyjny pod względem technicznym i estetycznym oraz jedyny w swoim rodzaju na rynku. SCHÜCO Vario Tec cechuje uniwersalność i różnorodność zastosowań. Przy minimalnym nakładzie pracy okucie to można zastosować także w nietypowych oknach łukowych lub trapezowych.


Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów fi rma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią. Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej dywizje – metalowa i PVC-U dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 4800 pracownikami oraz 12 000 fi rm partnerskich, aktywnie działa w 78 krajach na całym świecie. W 2013 roku osiągnęła roczny obrót w wysokości 1,5 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl